۱- اکسترودر تسمه ای تکنولوژی سال ۲۰۰۶ کشور چین می باشد که همچنان در ایران عمدتا از این دستگاه ساخته و مورد استفاده قرار میگیرد که با همه ی اوصاف و معایبش همچنان در رده ی بالاتری از نظر کیفیت نسبت به اکسترودر های گیربکسی قرار میگیرد.

۲- در این دستگاه بدلیل استفاده از فولی و تسمه بجای گیربکس مشکل کمبود سرعت تولید در هر شیفت کاری کمتر دیده میشود که با اختلاف کمی نسبت به  اکسترودر گیربکسی  در جایگاه عملکردی بهتری قرار میگیرد به نحوی که در هر شیفت و در بهترین حالت بین ۱۲۰۰ الی ۱۴۰۰ کیلو بریکت تولید کند که تقریبا ۲ برابر دستگاه گیربکسی است اما هیچ وقت نمی تواند بدلیل ساختار اشتباهی که دارد پرس بالای اکسترودر گیربکسی را داشته باشد که باعث ضعیف بودن ساختار بریکت و زغال میشود.

۳- قدیمی بودن طراحی و اشتباهات ساختاری این دستگاه که موجب شده امروزه در کشور چین هم از این مدل استفاده نکنند و برای همیشه این نوع دستگاه را کنار بگذارند باعث می شود که مقدار زیادی مواد اولیه به قسمت ورودی دستگاه انتقال داده شود که بیش از نیاز لحظه ای دستگاه است و باعث می شود که مواد اولیه ی مازاد در گلدانیهاکسترودر انباشته شده و بصورت مکرر دستگاه را از کار بیاندازد.

۴- از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه به توانایی پخت بریکت آن در کوره سنتی میتوان اشاره کرد که با فاصله کیفیتی بالایی نسبت به اکسترودر گیربکسی قرار میگیرد.

۵- با وجود قطعه ای به نام خورشیدی در گلدانی این اکسترودر، که در واقع وظیفه اش محدود و هدایت کردن مواد اولیه ی ورودی به داخل سیلندر است همچنان با مشکلات زیادی در این دستگاه روبرو هستیم و وجود خورشیدی که یک قطعه ی الزامیست هم به ایرادات انباشته شدن مواد اولیه در این دستگاه افزوده.