ساخت انواع کوره های تولید زغال

ساخت انواع کوره های تولید زغال

کومیر ماشین از سال ۱۳۹۰ در این صنعت فعالیت میکند و انواع زغال فشرده ، زغال لیمو ، زغال قلیانی و … ، کوره های تولید زغال مانند : کوره های سنتی و صنعتی را تولید می کند. کوره های تولید زغال از زمان قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی این کوره ها به به روز شدند. علاوه بر این کوره ها ، کومیر ماشین انواع دستگاه های تولیدزغال را نیز ساخته است.

ویژگی دستگاه تولید زغال

۱ شکل ظاهری یعنی عدم اسفنجی بودن بریکت خام

۲. بافت مولکولی ایجاد شده در بلوک بریکت خام

۳.خشک کن مناسب قبل از بارور نمودن دستگاه مادر

۴. فشرده سازو کنترل دود در این دستگاه به خصوص در خروجی ماردون

اکسترودر تسمه ای

معایب :

اکسترودر تسمه ای با اکسترودر گیربکسی در حال رقابت میباشد اما به دلیل اشتباه بودن ساختار تسمه ای نمی تواند مانند اکسترودر گیربکسی از پرس بالایی برخوردار باشد. این دستگاه به صورت مکرر خاموش میشود که آزادهنده است. هزینه بالایی دارد.

مزایا :

از مزایای اکسترودر تسمه ای می تواند در کوره های سنتی بریکت هایی با کیفیت بالایی تولید کند. سر و صدای کمی دارد. در این دستگاه بجای استفاده از گیر بکس از فولی و تسمه استفاده است که سرعت تولید بریکت در این دستگاه بالا میباشد.

دستگاه کراشر چیست :

این دستگاه جهت استفاده درمکانهای مختلف قابلیت جابجایی دارد. بخاطر سیستم ارتعاش گیر که غلتک اصلی بر روی آنهانصب گردیده کمترین صدا و لرزش را دارد. توری آن بشکلی نصب گردیده که برای دانه بندیهای مختلف براحتی قابل تعویض میباشد. با توجه به خرد کننده های نصب شده در مسیرجدا سازی امکان ریز کردن خاک با دانه بندیهای درشت را براحتی دارد. بعد از دانه بندیو جدا سازی دانه های درشت میتوان با اضافه نمودن کود و مواد ضدعفونی کننده به خاک مجددا”سرند نمود. لازم بذکر است این دستگاه برای محصولات مشابه خاک نیز کاربرد دارد.

جهت آشنایی و مشاوره رایگان راه اندازی خط تولید زغال با ما تماس بگیرید.

 

اکسترودر پلاس

ساختار این دستگاه ترکیبی از خصوصیات اکسترودر گیربکسی ( بدون بکار گیری از گیربکس ) و اکسترودر تسمه ای ( با ساختار اصلاح شده) را بهمراه دارد.  که علاوه بر پرس بسیار بالای بریکت، توان تولید نیز به حداکثر رسیده به نحوی که این اکسترودر میتواند در حالت استاندارد ۲۰۰۰ کیلو بریکت در هر شیفت تولید نماید.با تغییر طراحی ساختار کلی اکسترودر پلاس با رفع عیوب اکسترودر های قبلی، این دستگاه توانسته از تمامی رقبای خود پیشی بگیرد و با اختلاف چشمگیری در بالاترین رده ی عملکرد کمّی و کیفی از نظر مشتریان قرار گیرد ، از این رو این دستگاه توانسته با بهمراه داشتن سیستم خشک کن دوار در پکیجی قرار گیرد .

اکسترودر

خوراک جامد ابتدا وارد ناحیه تغذیه می‌شود و در جداره سیلندر شروع به ذوب شدن می‌کند. در ضمن عملیات ذوب شدن، مواد از جداره سیلندر جدا شده و در حوضچه مذاب مارپیچ در حال چرخش می‌ریزد و با ایجاد نیروی درگ به سمت جلو می‌روند. با استمرار چرخش مارپیچ مواد بیشتری به داخل حوضچه مذاب می‌ریزد تا اینکه در انتهای منطقه تغذیه خوراک جامد به‌طور کامل به حالت مذاب در می‌آید. در انتهای منطقه فشردگی با کاهش عمق مارپیچ، حداکثر فشار ایجاد می‌شود. در طول منطقه اندازه‌گیری، مذاب فشرده شده شروع به همگن شدن کرده و مذابی با فشار و دمای ثابت از خروجی اکسترودر به سمت دای می‌رود.

اجزا اکسترودر
  1. قیف تغذیه

۲. سیلندر

۳. صافی

برای مشاوره و خرید دستگاه های تولید زغال با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید ؟
سلام ،
سوالی دارید در خدمتیم