آشنایی با انواع زغال

موضوعی که میخواهیم در این مقاله توضیح دهیم آشنایی با انواع زغال ها میباشد در واقع میخواهیم شما را با انواع زغال ، ویژگی ها ، کاربرد زغال و …. آشنا کنیم با ما همراه باشید .

زغال فشرده

زغال فشره یا قالبی جز زغال های پرفروش در کشور محسوب میشود که این زغال با استفاده از مواداولیه مانند : خاک اره ، پوست گردو ، پوست بادام و … تولید میشود.

از ویژگی های زغال فشرده :

این نوع زغال هنگام روشن شدن نباید دود و گاز های سمی از خود تولید کند . سریع روشن شود . خاکستر تولید نکند و …

زغال لیمو و قلیانی

زغال لیمو یکی از باکیفیت ترین و پرسودترین زغال ها محسوب میشود. برای تهیه ی این نوع زغال میتوانیم از تنه ی درختان مرکبات ، لیمو و … استفاده کنیم.

زغال لیمو به علت داشتن ظاهر زیبا مشهور میباشد و هنگام تولید و بسته بندی باید دقت کنیم تا ترک یا شکستگی روی این زغال ها نباشد.

یکی از کاربردهای اصلی زغال لیمو،استفاده آن برای تهیه قلیان است  چون : زغال قلیان باید سریع روشن شود ، از خود دود تولید نکند چرا که باعث سر درد میشود ، تا چند ساعت باید روشن بماند ، خود زغال صاف و یکدست باشد و ….

زغال کبابی

هنگام تولید زغال کبابی باید توجه داشته باشیم که از درختان خشک استفاده کنیم چرا که درختان نم دار ، باعث میشود زغال سریع خاموش شود.

زغال کبابی همانند زغال خود سوز باید زمان بیشتری روشن بماند ،از خود جرقه تولید نکند، همچنین حرارت بالایی داشته باشد ، از خود دود تولید نکند و …

زغال سکه ای

از این نوع زغال برای تولید قلیان یا کباب استفاده میشود چون حرارت این نوع زغال دو برابر سایر زغال ها است. توسط دستگاه های مخصوصی برش داده میشوند .

زغال بامبو

این نوع زغال را از درختانی به نام بامبوتولید میکنند همچنین چوب این درختان محکم میباشد و برای تولید زغال بسیار  مناسب است.

زغال بامبو با اینکه تازه وارد بازار شده اما جز زغال های پر فروش محسوب میشود.

از دلایل پر طرفدار بودن این نوع زغال :

به راحتی میسوزد

زمان سوختن آن بالا میباشد

چوب این درختان معطر میباشد

چندین ساعت نیزعطر آن باقی می ماند و …

زغال نارگیل

برای تولید این نوع زغال هیچ گونه درختی قطع نمی شود تنها از پوست نارگیل استفاده میشود. از این زغال برای درس کرن قلیان نیز استفاده میشود .

زغال نارگیل همانند زغال های دیگر :

از خود بود و دود های سمی تولید نمی کند

نسبت به سایر زغال ها کامل میسوزد

خاکستر کمتری نیز تولید می کند و …

دوستان عزیز میتوانند با مراجعه به صفحه آپارات ما ، ویدئو های مربوط به راه اندازی خط تولید زغال فشرده را مشاهده کنند.