مراحل تولید زغال فشرده

مراحل تولید زغال فشرده:جهت استفاده از دستگاه زغال فشرده شما می توانید از چندین مواد برای ساخت زغال فشرده استفاده کنید. می توان از خاک اره، شاخه های درختان، پوست برنج، خرده های بامبو، پوسته بادام زمینی، کاه و‌ پوشال، تفاله نیشکر، ضایعات ذرت، پوست نارگیل ، پوسته قهوه به عنوان مواد اولیه استفاده کرد.

فر خشک کننده ، رطوبت مواد خام اولیه را به حد استاندارد می رساند. سپس با استفاده از فشار زیاد و دمای بالا عمل کربونیزه کردن انجام می شود تا زغال فشرده ساخته شود.

ویژگی های زغال فشرده:

1.سطح انرژی بالایی را تولید می کند. میزان کربن زغال فشرده حدود ۸۰ درصد می باشد که ارزش انرژی ۷۵۰۰ الی ۸۰۰۰ کیلو کالری در هر کیلوگرم دارد درحالی که میزان کربن زغال معمولی کمتر است و ارزش انرژی آم ۶۵۰۰ کیلو کالری در هر کیلوگرم می باشد.

2.زغال فشرده دارای مواد شیمیایی و سمی نمی باشد و هم چنین خود زغال فشرده بی بو است و سوختن آن باعث ایجاد آلودگی نمی شود. زغال هایی که دمای کمی برای سوختن آن ها لازم است ، بافت ناپایدار، میزان کربن کم، استحکام ضعیف دارند و اساسا در صنایع و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند و نه بیشتر.

3.زغال هایی که به دمای معمولی برای سوختن نیاز دارند از بافت بهتری نسبت به زغال های معمولی برخوردارند، میزان کربن آن ها بیشتر است. معمولا برای پختن کباب و هم چنین صنایع و کشاورزی استفاده می شود.

4.ساختار و شکل منطقی و استفاده از آن آسان می باشد. زغال فشرده دارای طول و اندازه یکدست می باشد و ساختار مستحکمی دارد که استفاده و سوزاندن آن را آسان می کند.

5.پاک و بهداشتی برای محیط زیست می باشد. سوخنن زغال فشرده بدون تولید هرگونه دود می باشد.