دستگاه زغال ساز

دستگاه زغال فشرده

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است محصول آن زغال فشرده ای است که در صنعت کارایی دارد.

معرفی دستگاه زغال فشرده:

دستگاه زغال فشرده برای استفاده از ضایعات و باقی مانده های گیاهان کشاورزی و جنگلی ، فشرده سازی آن ها و اعمال فرآیندهای دیگر به منظور ساخت زغال فشرده می باشد. سوخت این دستگاه داخل یک محفظه استوانه ای شکل کم حجم فشرده و متراکم می شود. طی عملکرد ، هیچ گونه افزودنی وارد دستگاه نمی شود.این دستگاه را می توان به راحتی نگهداری و‌ حمل و نقل کرد.

مواد خام استفاده شده در دستگاه:

همانطور که می دانید برای ساخت زغال فشرده مواد خام بسیاری را می توانید استفاده کنید. طیف وسیعی از سوخت های گیاهی مانند چمن، خاک اره، پوسته اکالیپتوس، کاه ، پوسته ذرت، پوسته جو، پوسته بادام زمینی ، پوسته سویا، برگ درختان و سایر سوخت ها و ضایعات گیاهی ، مواد خام اولیه دستگاه زغال فشرده را تشکیل می دهند. ساخت طغال فشرده با این مواد که از دل طبیعت گرفته شده اند آسیب کمتری به محیط زیست خواهند رساند.

اصول کارکرد دستگاه:

 این دستگاه  از پیستون های چرخشی که شامل دو تکنولوژی فشرده سازی است استفاده می کند. طی عملکرد دستگاه، روغن نقش خنک کننده خواهد داشت تا از روان کاری تجهیزات اطمینان حاصل شود.

ویژگی های دستگاه :

۱- برق بسیار کمی مصرف می کند.

۲- راندمان و کارآیی تولید بالایی دارد

۳-  عملکرد ماشینی دارد و بدون دخالت انسان نیز فعالیت خود را انجام می دهد.

۴- این دستگاه طول عمر زیادی دارد

۵- نیازی به تعمیر و نگهداری پیشرفته ای ندارد

حوزه های کاربردی :

زغال فشرده حاصل از سوخت های گیاهی می توانند جایگزین زغال های معمولی، نفت و انرژی های رایجی شود که در صنایع، شرکت های تولیدی، سازمان ها، سیستم گرمایش خانه های شهری، پخت و پز ساکنان شهرنشین و شومینه ها شود. این زغال ها به دلیل ساخته شدن با مواد خام طبیعی به حفظ محیط زیست کمک شایانی می کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید ؟
سلام ،
سوالی دارید در خدمتیم