خط تولید زغال فشرده

خط تولید زغال فشرده

شرکت کومیر ماشین دارای ۸ سال سابقه فعالیت در زمینه تولید انواع  زغال و ساخت و راه اندازی خط کامل تولید زغال در کشور میباشد. کومیر ماشین توانسته در کمترین زمان ، بهترین و با کیفیت ترین زغال فشرده را تولید کند. زمینه فعالیت ما تولید زغال فشرده و انواع زغال کبابی ، زغال لیمو ، زغال های صنعتی و سنتی ، تولید زغال فشرده از خاک اره و … میباشد.

ویژگی زغال فشرده

مواد اولیه زغال ،  ضایعات خاک اره می­باشد که برای ساخت زغال فشرده از آن استفاده می­شود. زغال چوب، از کربن خالص به نام char، ساخته شده که توسط پختن چوب در یک محیط با اکسیژن کم و در یک روند طولانی که می­تواند روزها طول بکشد، انجام می­گیرد. در طی این پروسه، سوختن ترکیبات فراری مانند آب، متان، و هیدروژن صورت گرفته و کربن خالص باقی می ماند.

مواد اولیه زغال فشرده

خاک اره ، آهک ، گرد زغال ، نیترات سدیم ، پارافین و بوره از جمله افزودنی هایی هستند که برای ساخت زغال فشرده استفاده می شوند شرکت کومیر ماشین اولین و تنها تولید کننده کوره های صنعتی زغال فشرده می باشد . از الیاف طبیعی خصوصا خاک اره نیز استفاده می شود .خاک اره مصرفی نباید از چوب های صنعتی چون نئوپان باشد آن ها را باید با آسیاب خرد و خشک کنند و به وسیله دستگاه های فشار بالا آن ها را پرس کنند و بعد از آن برای عملیات کربونیزاسیون آن ها را در کوره به مدت ۱۲ الی ۴۸ ساعت با توجه به نوع کوره سنتی ، صنعتی و جنس الیافی که بکار رفته حرارت می دهند .

زغال لیمو و قلیانی

 زغال قلیانی :

بستگی به نوع شرایط آب و هوایی و نوع چوب های آن منطقه بستگی دارد.

اما در تولید این زغال باید توجه زیادی داشته باشیم.

از ویژگی های زغال کبابی : ۱. نباید زود خاموش شود. ۲.نباید دود کند. ۳.نباید گاز و بو داشته باشد. میتوان اشاره کرد.

زغال لیمو

در تولید زغال لیمو ۷۸ ٪ کربن وجود دارد. این کربن یک نوع بلوری و ظریف موجود در زغال چوب تولید شده در قرع ۹۰ گرافیت است. این کربن خالص و بدون سولفور است.

جهت آشنایی و مشاوره رایگان راه اندازی خط تولید زغال با ما در ارتباط باشید.

 

کومیر ماشین تنها شرکتی است که  در کل کشور توانسته است دستگاه های تولید زغال  مانند : اکسترودر گیربکسی ، اکسترودر تسمه ای ، اکسترودر پلاس و … ،  کوره های تولید زغال مانند : کوره سنتی زغال ، کوره صنعتی زغال  را تولید کند.

اکسترودر :

خاک اره را پرس کرده و تبدیل به بریکت می کند. این بریکت ها بعد از پخت در کوره ها تبدیل به زغال میشود.اکسترودر ها یک بخش مهمی دارند بنام دینام. دینام توسط سه عدد تسمه به یک پولی بزرگ وصل است که موجب چرخش  ماردون میشود.

انواع کوره ها ی تولید زغال

  1. کوره سنتی زغال
  2. کوره صنعتی زغال
کوره صنعتی

مزایا : با پیشرفت تکنولوژی ، کومیر ماشین توانسته است علاوه بر کوره سنتی ، کوره صنعتی را نیز تولید کند. در کوره صنعتی ، زمان کمی برای تولید زغال نیاز است. راندمان بالایی دارد. کیفیت زغال نسبت به موره سنتی بالاست. این کوره ها به صورت اتوماتیک کار میکنند. دود و گاز سمی تولید نمی کند.

کوره سنتی
مزایا :

در قدیم فقط از این کوره اسنفاده میشد. به مواد سوختنی دیگر برای روشن شدن ندارد.

معایب :

هنگام روشن شدن دود و گاز های سمی زیادی تولید می کند. برای محیط زیست بسیار مضر است. هنگام کار کردن باید تا آخر کار کنار کوره بایستیم در غیر اینصورت زغال ها میسوزند. راندمان پایینی دارد. به طور دقیق نمی تواند کنترل کند. زمان زیادی برای تولید زغال نیاز است.

برای مشاوره و خرید دستگاه تولید زغال با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید ؟
سلام ،
سوالی دارید در خدمتیم