کوره های صنعتی پخت زغال

 

کوره های صنعتی پخت زغال

با پیشرفت تکنولوژی تمامی روش های سنتی جای خود را به روش های مکانیزه و صنعتی داده و هم از نظر زمان و هم کیفیت ترقی حاصل شده است اما در بحث زغال هنوز اذهان عموم بر این باور است که کوره ی صنعتی قابل اعتماد که بتواند زغالی بهتر از زغال کوره های سنتی به بازار عرضه کند ساخته نشده و یا ساخته نخواهد شد در حالی که چنین نیست.

صنعت تولید زغال هم همانند سایر صنایع صنعتی شده است. شما با مراجعه به وب سایت کومیر ماشین می توانید در مورد تولید صنعتی زغال اطلاعات کافی را به دست آورید و انواع دستگاه ها را سفارش دهید.

خرید دستگاه کوره زغال نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از انواع محصولات و میزان بازدهی و بازخورد محصول و همچنین سرعت خط تولید و میزان سود و شرایط آب و هوایی دارد به همین جهت نیاز به یک مشاوره جهت خرید کاری ضروری می باشد.

ویژگی ها

این کوره ها دارای عایق‌بندی متفاوتی است که امکان از بین رفتن آن وجود ندارد. دستگاه کوره صنعتی تولید زغال وسیله ای است که از آن برای اولین مرحله تولید زغال استفاده می شود. اگر بخواهید زغال های کبابی و یا زغال لیموی معمولی درست کنید و چه به دنبال تولید زغال فشرده باشید، به یک دستگاه کوره صنعتی تولید زغال نیاز خواهید داشت.

نحوه کارکرد کوره زغال

در کوره تولید زغال، چوب و مواد اولیه تولید زغال قرار می گیرند و به علت دمای بالای موجود در این کوره ها، تمامی آب و رطوبت موجود در خود را از دست داده و کاملا خشک می شوند. زغال های خشک شده برای بسته بندی و مراحل دیگر به ادامه مسیر فرستاده می شوند. قرار گرفتن در دستگاه کوره صنعتی تولید زغال اصلی ترین مرحله کار به شمار می رود.

مزایا

۱-زمان پخت کم نسبت به پخت سنتی(نصف زمان کوره های سنتی)

۲- پس از روشن نمودن کوره فرایندی اتوماتیک تا پایان پخت طی خواهد شد و نیازی به بودن مداوم پای کوره صنعتی نیست. (روزی دو بار و روی هم ۳۰ دقیقه زمان سر زدن به کوره برای چک کردن اینکه برق نرفته باشد یا سوخت مشعل فراهم باشد)

۳- کوره های صنعتی زغال علاوه بر اینکه آلایندگی و دود مخربی و ضرری برای محیط زیست ندارد کاربردهای مفید و سود آوری هم در این زمینه دارد.

۴- پخت غیر مستقیم چوب و عدم سوختن مستقیم چوب باعث دوام بالای زغال ،نداشتن خاکه و خاکستر و همچنین وزن بیشتری نسبت به زغال سنتی خواهد شد

۵- تمیزی کار در محیطی سالم و بالا رفتن انگیزه و کیفیت کار

۶-کیفیت بالای بهداشت

۷-زمان پخت و تولید زغال در این کوره ها بسیار کمتر از کوره های سنتی است.

۸-چون چوب در این روش مستقیم نمی سوزد، خاک زغال با کوره ها اصلا تولید نمی شود و وزن زغال تولید شده کم نمی شود.

مقایسه کوره صنعتی زغال و کوره سنتی

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه زغال، تمامی روش های سنتی جای خود را به روش های مکانیزه و صنعتی داده اند. استفاده از کوره صنعتی زغال نسبت به کوره زغال سنتی بسیار آسان تر است و کیفیت بالاتری هم دارد. همچنین زمان پخت آن نیز بسیار کوتاه تر است. البته از میان همه کوره های صنعتی زغال، کوره صنعتی زغال کوره سازان پاسارگاد منحصر به فرد و ویژه تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید ؟
سلام ،
سوالی دارید در خدمتیم