نحوه تشخیص زغال فشرده مرغوب

نحوه تشخیص زغال فشرده مرغوب

حرف اول در تشخیص زغال فشرده خوب مواد اولیه زغال و شیوه های تولید زغال است و تنوع تولید زغال در شرایط مختلف آب و هوایی متفاوت است و نوع چوب تعیین کننده ی یک زغال فشرده خوب است.

تشخیص زغال فشرده با کیفیت از بی کیفیت

در کوره های صنعتی زغال انواع مختلفی تولید می شوند . کوره های دو منظوره نسبت به کوره های زغال تک منظوره قابلیت های متفاوتی را دارند . به گونه ای که می توانید علاوه بر تولید زغال کبابی با تضمین و کیفیت عالی و بدون شکستگی و بدون خامی لیمو ، انجیر و پسته را با ضمانت ۱۰۰ درصد در دستگاه زغال ساز تولید نمایید . یکی از انواع زغال های فشرده ، پرسی می باشد که در بازار موجود است .برای تشخیص زغال با کیفیت از بی کیفیت توجه عواملی چون نوع ماده اولیه ، کیفیت تولید و میزان حرارت و خشک شدن آن بسیار اهمیت دارد .

برای تولید و ساخت زغال با کیفیت از کوره های صنعتی مخصوص تهیه زغال استفاده می شود . به طور کلی دو نوع کوره برای تولید زغال لیمو مرغوب و با کیفیت استفاده می شود .

کوره ها انواع مختلفی از زغال های قالبی و فشرده را تولید می کنند .قابلیت کوره های چند منظوره از کوره های دو منظوره بیشتر بوده و می توان زغال های با کیفیتی را بدون شکستگی و با تضمین ۱۰۰ درصد در این دستگاه های زغال ساز تولید کرد .

از زغال های مرغوب و با کیفیتی که امروزه در بازار وجود دارد ، انواع زغال های قالبی و پرسی می باشد .عوامل مختلفی برای تشخیص زغال با کیفیت از زغال های بی کیفیت وجود دارد که می توان به نوع ماده اولیه ، میزان حرارت و خشک شدن آن ها اشاره کرد . این عوامل در تولید و ساخت زغال های مرغوب و با کیفیت بسیار اهمیت دارد .

ویژگی زغال فشرده مرغوب

  پرحرارت بودن

    بدون بو و گاز بودن

    بدون جرقه و دود باشد

    خاکستر فراوان تولید نکند

    با دوام باشد و سریع خاموش نشود

توجه به مواردی چون میزان حرارت در زغال مرغوب و با کیفیت بسیار حایز اهمیت بوده و از عوامل مهم تشخیص زغال با کیفیت می باشد .

عوامل موثر در کیفیت زغال فشرده

علاوه بر نوع مواد خام استفاده شده در تولید زغالی با کیفیت عملکرد کوزه زغال بر روی کیفیت زغال تاثیر بخش است کوزه زغالی دستگاهی است که برای تولید زغال از سوخت گیاهی استفاده می کند از عواملی که باعث تولید زغال با کیفیت می شود : میزان رطوبت ، میزان خاکستر ، خصوصیات فیزیکی مواد خام می توان اشاره کرد.

امروزه برای ساخت زغال های قالبی با کیفیت از روش های مختلف استفاده می شود . از ضایعات کشاورزی و صنایع چوب برای تولید زغال های مرغوب و باکیفیت استفاده می شود .برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه می توانید به وب سایت کومیر ماشین مراجعه فرمایید و راهنمایی و مشاوره گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

زغال کبابی، زغال لیمو، زغال بلوط، پسته، زغال سیب، انجیر انواع مختلف زغال هستند. مصرف‌کنندگان بیشتر از زغال کبابی و زغال لیمو استفاده می‌کنند. زغال‌های فشرده بسته به نوع ماده اولیه تشکیل‌دهنده آن و روش تهیه کیفیت‌های متفاوتی دارند. در مکان‌های مختلف کشور بسته به نوع شرایط مختلف آب و هوایی و نوع چوب‌های آن منطقه نوع تولید زغال متفاوت است.

زغال لیمو

زغال لیمو عالی سیاه و براق است. این زغال بدون شکاف است و وقتی می‌شکند، صدایی فلزی تولید می‌کند‌. کربن ۷۸ درصد وزنی است. این کربن یک نوع بلوری و ظریف موجود در زغال لیمو تولید شده در قرع ۹۰ گرافیت است. این کربن خالص و بدون سولفور است. زغال لیمو علاوه بر کربن حاوی بین ۱۰ تا ۱۸ درصد هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن است که در ۸۷۵ درجه سانتی‌گراد می‌گریزند. آب موجود زغال لیمو به درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا بستگی دارد و بین ۵ تا ۸ درصد متفاوت است.

زغال کبابی

اولین امتحانی که مصرف‌کننده قبل از خرید انجام می‌دهد، فشار دادن انگشتان به نایلون بسته‌بندی زغال کبابی است تا از ریز بودن یا قلوه‌ای و درشت بودن زغال کبابی مطمئن شود. زغال کبابی درجه یک براق است و مراحل تولید آن به صورت کامل انجام شده است و خام نیست. جرقه زدن زغال کبابی دو علت دارد. زغال کبابی نباید خاموشی داشته باشد تا مصرف‌کننده مجبور به باد زدن مداوم آن نشود. زغال کبابی تولیدی نباید ریز و به قول معروف خاکه‌ای و پوک باشد.

زغال پسته

چوب درخت پسته به عنوان یکی از ضایعات هرس درختان پسته یافت می شود و از این ماده در تولید زغال فشرده با کیفیت بالا استفاده می شود و با یک دستگاه از روش تجزیه حرارتی برای تولید زغال استفاده می شود

مزایای زغال پسته

زغال پسته در تمام فصول سال یافت می شود

ذغال پسته دارای دوام خوبی می باشد

ذغال پسته سریع شعله ور می شود

ذغال پسته برای قلیان و کبابی هم مناسب است

زغال قلیان

زغال فشرده ای که از چوب قلیان ساخته می شود و باید شرایط زیر را دارا باشد

-باید سریع سرخ شود و پرحرارت باشد

-کمتر از بیست دقیقه آتش بگیرد

-بین سه تا پنج ساعت بسوزد

-بدون باد زدن روشن بماند

زغال بامبو

مزایای ذغال بامبو

-به آسانی می سوزد

-زمان سوختن بالا و مداوم

-در تولید آن هیچ درختی قطع نمی شود

-این زغال طعم و عطر قلیان را عوض نمی کند

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید ؟
سلام ،
سوالی دارید در خدمتیم