معرفی زغال خودسوز

معرفی زغال خودسوز

از گذشته تا به امروز یکی از مشکلات و معضلات بشر تامین انرژی بوده است . افراد همیشه به دنبال سوخت های جدید با فناوری تولید جدید هستند.تا بدون قطع درختان به تولید زغال های مرغوب و با کیفیت بپردازند. یکی از این روش ها تهیه زغال فشرده مرغوب است.

همانطور که می دانید دو روش کلی برای تهیه زغال وجود دارد که ابتدا با آتش زدن هیزم می توان زغال تهیه کرد و روش دیگر استفاده از ضایعات چوب صنایع مختلف می باشد که با افزودن مواد طبیعی به آن زغال های مرغوب و با کیفیتی کوره صنعتی زغال فشرده تولید می شود .

زغال خودسوز

زغال های خودسوز همان زغال های چوب معمولی است که با انجام فرآیند مختلف به زغال خودسوز تبدیل می شود . برای تبدیل زغال معمولی به خودسوز ابتدا اکسیژن زغال را به روش هیدروژن گیری از آن می گیرند و زغال به شدت جاذب اکسیژن خواهد شد .

هنگامی که از زغال اکسیژن گرفته می شود زغال به شدت نیاز به اکسیژن پیدا می کند و این موضوع باعث می شود که زغال با یک جرقه کوچک سریعا روشن شود و تا زمانی که جذب اکسیژن در آن به اتمام برسد روشن باقی می ماند .

زغال های خودسوز نوعی زغال کبابی بوده که کاملا بدون بو و مواد شیمیایی می باشد . این نوع زغال تنها با یک جرقه روشن و مدت ماندگاری آن بسیار بالاست . این زغال با فناوری جدید تولید شده است و نیاز به مراقبت و باد زدن در زمان سوختن ندارد.

در زغال خودسوز بی دردسر هیچگونه مواد شیمیایی و مضری به کار نرفته است. زغال خودسوز بی دردسر همان زغال معمولیست یعنی یک زغال فشرده و صنعتی نیست. زغال خودسوز بی دردسر همان زغال معمولیست که هیدروژن گیری شده و اکسیژن از آن گرفته می شود به این طریق جاذب شدید اکسیژن می شود و به همین خاطر به سرعت روشن می شود.

خصوصیات زغال خودسوز

زغال خودسوز به دلیل استفاده از فناوری جدید در تولید آن میزان ماندگاری آن بالاست و بدون مواد شیمیایی و دود می باشد . این زغال تا زمان سرخ شدن آن روشن می ماند و پس از آنکه جذب اکسیژن آن به اتمام رسید ، شعله خاموش و زغال سرخ باقی می ماند . مدت ماندگاری زغال های خودسوز نسبت به سایر زغال های چوب و فشرده بالاست و به سرعت خاکستر نمی شود .

بسیاری از این افراد بر این باورند که در زغال های خودسوز مواد شیمیایی به کار رفته است و در زمان استفاده از آن مواد شیمیایی و دود از آن خارج می شود . برخی از افراد سودجو به منظور کسب سود بیشتر با افزودن مواد شیمیایی سعی دارند که میزان سود خود را از فروش زغال خودسوز بالا ببرند .

زغال های خودسوز در حقیقت زغال چوب معمولی است که اکسیژن از آن گرفته شده است به روش هیدروژن گیری و بسیار تمایل به جذب اکسیژن دارد و دلیل سریع روشن شدن آن این موضوع می باشد.بهترین روش برای خرید زغال خودسوز می توانید با مراجعه به وب سایت کومیر ماشین فروش بهترین نوع زغال و دستگاه های مختلف زغال ساز را خریداری و مصرف نمایید .

کاربرد زغال فشرده خودسوز

زغال باربیکیو یا خودسوز همان زغال کبابی است که بدون مواد شیمیایی مضر و بدون دود تولید می شود و برای روشن شدن نیاز به یک جرقه دارد .میزان ماندگاری در این نوع زغال بالاست و خاکستر نمی شود .از این نوع زغال برای مصارف پخت و پز و کباب بیشتر استفاده می شود که بسیار مقرون به صرفه است .

از ویژگی های مهم زغال خودسوز می توان به عدم ایجاد بو و دود فراوان ،عدم نیاز به خرد کردن و آتش زنه ، سریع روشن شدن و مدت ماندگاری بالا ، مدت زمان سوختن بالا و بسته بندی مناسب و از همه مهم تر قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن اشاره کرد .

خرید این نوع از زغال های تولید شده از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه و ارزان تر از نمونه های زغال چوبی جنگلی می باشند . برای اطلاع از قیمت و خرید زغال خودسوز می توانید با مشاورین و کارشناسان گروه صنعتی کومیر ماشین در ارتباط باشید و حتی می توانید فیلم های مربوط به گروه صنعتی کومیر ماشین را در صفحه آپارات نیز مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید ؟
سلام ،
سوالی دارید در خدمتیم