مزیت های سرمایه گذاری در ساخت و تولید دستگاه های زغال فشرده و سود حاصل از این کار

با توجه به شرایط اقتصادی که امروزه به وجود آمده است بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری در کسب و کاری هستند که سود بالایی داشته باشد . زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با استفاده از خاک اره ساخته می‌شود. تولید زغال چند سالی است که طرفداران زیادی پیدا کرده و توانسته سودآوری مناسبی را به ارمغان بیاورد. در فرآیند این تولید مواد اولیه بازیافتی (خاک اره، پودر زغال و پوست گردو) را به‌وسیله حرارت و فشار به شکل قالب درمی‌آورند و با قرار دادن این قالب‌ها در کوره به زغال فشرده تبدیل می‌کنند.بهتر است بدانید درآمد تولید زغال فشرده سود بالایی برای شما خواهد داشت . در واقع سرمایه گذاری در تولید این نوع زغال ، لیمو ، قالبی و… بهترین و مناسب ترین فرصت برای سرمایه گذاران می باشد .

زغال فشرده

این نوع زغال  را می توان یکی از طرح های دوستدار طبیعت نامید چرا که مواد اولیه این نوع زغال کلا مواد ضایعاتی و دور ریختنی می باشد که مصرف عمومی زیادی ندارند و معمولا بعنوان ضایعات دست و پاگیر سایر کارگاه ها هستند که صاحبانشان میخواهند از شرشان خلاص شوند.مواد تشکیل دهنده آن عبارت است از 70% خاک اره و مابقی پوست گردو و خاک زغال که با توجه به کیفیت زغال درصدشان تعیین و تنظیم می شود.

ویژگی تولید زغال

از ویژگی‌های مثبت برای پرداختن به این کسب ‌و کار می‌توان به مواردی همچون عمر این زغال اشاره کرد که تا چهار برابر بیشتر از زغال چوب است. همچنین حرارت ایجاد شده از آن تا 3 برابر بيشتر می‌باشد، بو و دود آن بسيار کمتر از زغال چوب است، حمل و نقل آن آسان است و فضاي کمتری را اشغال می‌کند، درصد سوددهی بالای این طرح و از همه مهم‌تر کمک به حفظ محیط زیست از مهم‌ترین مزیت‌های این کسب و کار می‌باشند.

درآمد تولید زغال فشرده

درآمد تولید زغال برای شما سودآور خواهد بود . متاسفانه یا خوشبختانه مصرف دخانیات در بسیاری از کشور از جمله ایران  افزایش یافته است . به همین دلیل مصرف زغال و تنباکو در مصارف خانگی ، کبابی ها ، قهوه خانه و…رتبه بالایی را کسب نموده است . تولید زغال محدودیت فصلی ندارد . حتی تولید کننده می تواند با توجه به شرایط بد اقتصادی به فعالیت خود ادامه دهد تا جایی که مصرف کننده به مصرف خود ادامه دهد . استفاده از زغال علاوه بر اینکه در داخل کشور افزایش یافته و حتی مورد توجه کشورهای عربی هم قرار گرفته است . به این ترتیب بخش مهمی از سود حاصل از درآمد تولید زغال و صادرات زغال مرغوب را به خود اختصاص داده است.

دلایل انتخاب خط تولید زغال فشرده

– نیاز به سرمایه اولیه اندک

– سودآوری بالا

– عدم نیاز به تخصص بالا

– بازار تقاضای گسترده

به منظور تولید زغال فشرده مواد اولیه که مورد استفاده قرار می گیرند در ایران بسیار زیاد است و به راحتی بدست می آید . به همین دلیل اگر خط تولید زغال را راه اندازی نمایید با مشکل کمبود مواد اولیه مواجه نخواهید شد. برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده با کیفیت بالا و کمترین هزینه می توانید با کومیر ماشین در ارتباط باشید تا ما این خط تولید را برای شما راه اندازی کنیم.

صادرات زغال

امروزه مصرف زغال در کشورهای خاورمیانه افزایش یافته است به همین دلیل کشور ایران می تواند قطب صادرات زغال در خاورمیانه باشد . در نتیجه با توجه به هزینه کم خرید مواد اولیه و صادرات به کشورهای خاورمیانه درآمد تولید زغال فشرده سود چشم گیری خواهد داشت و سرمایه گذاران می توانند در این زمینه اشتغال زایی سودمندی پدید آورند. هم چنین به دلیل تولید زغال با استفاده از مواد بازیافتی ، هزینه گمرکی جهت صادرات این محصول برای تولید کنندگان تعلق نمی گیرد.

واضح است که هر چه زغال تولید شده مرغوب تر و کیفیت بالاتر باشد، با قیمت بالاتری هم فروخته می شود و مشتریان بیشتری هم برای خرید پیش قدم می شوند. دو عامل در بهبود این کیفیت تاثیر گذارند. اولی کیفیت مواد اولیه زغال فشرده و دومی کوره زغال.