مراحل تولید زغال فشرده

راه اندازی خط تولید زغال فشرده امروزه در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی نیز قصد راه اندازی خط تولید زغال را دارند. ما در این مقاله میخواهیم در مورد ، مراحل تولید زغال توضیح دهیم افرادی که به تازگی وارد این صنعت شده اند برای کسب اطلاعات بیشتربا ما همراه باشند.

*برای راه اندازی و تولید زغال فشرده اولین مرحله ،  تهیه ی مواد اولیه ی آن است که 90درصد مواد اولیه ی استفاده شده در تولید زغال ، خاک اره میباشد  باید توجه داشته باشیم که خاک اره مورد استفاده بیش از حد خشک یا مرطوب نباشد.

همچنین کومیر ماشین علاوه بر خاک اره از پوست گردو ، پوست بادام و …. برای تولید زغال فشرده استفاده میکند که به محیط زیست نیز هیچ آسیبی نمی رساند.

*علاوه بر مواد اولیه ، برای تولید زغال فشرده به انواع دستگاه های تولید زغال نیاز داریم . انواع دستگاه ها : اکسترودر پلاس ، اکسترودر تسمه ای ، اکسترودر گیربکسی و … هر کدام ویژگی های خاصی دارند که در مطالب قبلی به صورت کامل توضیح داده ایم.

افرادی که قصد خرید دستگاه های زغال فشرده را دارند میتوانند با گروه پشتیبانی کومیر ماشین در ارتباط باشند.

*بعد از این دستگاه ها ، به کوره های مخصوص تولید زغال میرسیم . بعد از این که بریکت های خام تولید شدند باید آنها را وارد کوره های مخصوصی قرار دهیم  تا به زغال های فشرده تبدیل شوند.

در حالت کلی دو نوع کوره دایم : 1. کوره صنعتی 2. کوره سنتی

کوره های سنتی جز اواین و قدیمی ترین کوره ها محسوب میشوند که بعد ها کوره های صنعتی تولید و جایگزین کوره های سنتی شدند.

تمامی این مراحل باید به درستی و دقیق انجام بگیرد چرا که کوتاهی در هر قسمت باعث تولید زغال های بی کیفیت شده و در نتیجه هیچ کدام از زغال ها به فروش نمی رسد.

دوستان عزیز میتوانید در صفحه ی آپارات ما از ویدئو های خط تولید زغال فشرده دیدن فرمایید.