دستگاه زغال ساز

زغال یکی از مهم ترین سوخت های انسان برای گرمایش در فصل زمستان از زمان های قدیم بوده است. امروزه زغال هم چنان منبع سوخت بسیار مهم در زندگی روزمره ما می باشد. امروزه کارخانه های زغال سازی زیادی وجود دارد که برای تولید زغال ازانواع دستگاه های زغال ساز استفاده می کنند. کارخانه کومیر ماشین یکی از برجسته ترین و موفق ترین کارخانه های تولید انواع زغال می باشد.

در خط تولید زغال دستگاه ها و ماشین آلات مختلف و متنوعی مورد استفاده شرکت های تولید کننده زغال قرار می گیرد . زغال‌سازی شغلی است که شما را روسفید می‌کند و بعد از مدتی اعتبار پول و هر چیزی که بخواهید را برایتان به ارمغان می‌آورد. «زغال فروشي» يك شغل بسيار پردرآمد و پرسود براي افرادي است كه دنبال پول درآوردن هستند.

خط تولید زغال در کشور ایران به دلیل وجود مواد اولیه زیاد و ارزان قیمت ، بسیار سود آور است . راه اندازی خط تولید زغال در خاورمیانه یک صنعت جدید به شمار می آید و زغال تولید شده ارزش صادرات به کشورهای اروپایی و عربی را دارد . امروزه به منظور استفاده در خط تولید زغال دستگاه های متعددی ساخته شده است . به گفته شرکت های سازنده هر کدام از این دستگاه ها در نوع خود بهترین هستند .

 دستگاه تولید زغال

دستگاه زغال ساز یک دستگاه مکانیکی می باشد که با استفاده از مراحلی خاص چوب را تبدیل به زغال قابل اشتعال می کند.دستگاه زغال ساز طی فرآیندی با استفاده از ماشین آلاتی خاک اره را به موادی به قطر 5 میلی متر می رساند و سپس رطوبت آن را به اندازه مورد نیاز کاهش می دهند،و با استفاده از دستگاه بریکت مواد را شکل می دهد و سپس برای مرحله کربن سازی درون کوره  قرار داده می شود.

با توجه به مصرف بسیار بالای زغال و درخواست زیادی که برای این محصول وجود دارد، شرایطی ایجاد شده است تا تولید کنندگان زغال بتوانند وضعیت بازار مناسبی را برای خود داشته باشند. همچنین هزینه راه اندازی کارگاه تولید زغال با توجه به سود و بازخورد بالای آن بسیار مناسب می باشد.

دستگاه زغال ساز ، طرح ها و مدل های مختلفی دارد اما عمدتا بر اساس نوع محصول خروجی و محصولی که تولید می کنند از همدیگر تفکیک می شوند به همین جهت اگر قصد خرید این نوع از دستگاه ها را دارید حتما قبل از خرید با توجه به شرایطی که هست و نوع محصول خروجی که لازم دارید انتخاب خود را انجام دهید. مثلا اگر شما به دنبال راه اندازی یک کارگاه جهت تولید زغال کباب هستید باید از دستگاه های مخصوصی که فقط زغال کباب تولید می کنند استفاده کنید.

انواع دستگاه زغال ساز

کوره تولید زغال کمپیند نسل جدید دستگاه تولید زغال محسوب می شود.  این دستگاه زغال ساز یک ابر کوره صنعتی و دستگاه تولید زغال به شمار می رود. هدف اصلی در کوره های کمپیند و دستگاه تولید زغال حداقل مصرف انرژی توان بالای کوره ،عمر زیاد کوره ،اصطحکاک بسیار پایین کوره در مقابل ارائه بهترین کیفیت زغال بوده است .

دستگاه زغال ساز بریکت ، دستگاه تازه طراحی شده ای است که می تواند مواد بایومس ( زیست توده ) را به زغال های بریکت ( قالب بندی شده ) تبدیل کند.

دستگاه زغال ساز پیشرفته ترین فناوری کربونیزاسیون را به خدمت گرفته است که مواد زباله بیومس, زباله های فاضلابی و زباله های شهری را به زغال و سایر محصولات تبدیل می کند. زغال تولید شده نهایی ترکیبی از مواد بیومس می باشد که می تواند جایگزین زغال در نیروگاه های تولید برق شود.

مدل های دستگاه زغال ساز

دستگاه پرس گردشی

    کوره زغال 6 جداره

    کوره زغال همرفتی

    کوره زغال جی پلاس

    کوره جداره ای (کبابی)

تغذیه کننده اتوماتیک دستگاه زغال ساز

دستگاه تغذیه کننده مخصوص تغذیه اتوماتیک دستگاه زغال ساز است و این کار را به صورت کاملا خودکار انجام می دهد. طراحی این دستگاه تغذیه کننده بسیار عالی انجام شده و جوری طراحی شده بتواند در جاهای با فضای کم نیز قابل استفاده باشد و فضای کمی را اشغال می کند.

این دستگاه تغذیه کننده اتوماتیک از بخش های اصلی مختلفی تشکیل شده است که شامل : تغذیه کننده واحدها،بخش بندی واحدها،سیستم کنترل هوشمند و همچنین این دستگاه از سنسوری هوشمند استفاده می کند که درستی تنظیمات مختلف دستگاه را می سنجد.

خط تولید زغال

در خط تولید زغال فشرده این دستگاه کاربرد زیادی دارد و زمانی که خط تولید زغال به دو تا از دستگاه های مخلوط کننده مجهز باشد بسیار تاثیر کذار و موثر است.