برای تولید زغال فشرده چه کارهایی انجام می شود ؟

فشرده کردن و له کردن

عملیات فشرده سازی با به کار گیری دستگاه های مختلف فشرده سازی و استفاده از تکنولوژی و فن آوری روز دنیا انجام می شود . دستگاه فشرده سازی مواد اولیه سفت و سخت مانند براده ها ، تراشه های چوبی ، فلز نیم سوخته ، گچ ، ماسه و… را به خوبی فشرده می کند . فواید استفاده از فشرده کننده در خط تولید زغال فشرده عبارتند از :

  • مصرف پایین انرژی
  • ساختار و ظاهری کم جا
  • عملکرد آسان
  • نگهداری راحت
  • عملکرد طولانی مدت
  • با دوام
  • دستگاه فشرده سازی دارای فواید و ویژگی های منحصر به فردی می باشد .

 

خشک کردن

در خط تولید زغال فشرده استفاده از خشک کن به خشک شدن مواد اولیه ای که رطوبت دارند کمک می کند . دستگاه خشک کن مانند یک سشوار عمل می کند و هوای داغ را به مواد اولیه زغال فشرده منتقل می کند تا خشک شوند . زیرا مواد اولیه در حین تولید زغال نباید مرطوب باشند و رطوبت آن ها حدود ۸ درصد باشد .

 

روند تولید زغال فشرده

تغذیه اتوماتیک

تغذیه کننده دستگاه زغال فشرده دارای قابلیت تشخیص تغذیه دستگاه به طور اتوماتیک می باشد . این دستگاه فضای کمی را در محیط اشغال می کند و طراحی بسیار عالی دارد . در صورتی که دستگاه زغال فشرده مجهز به دو مخلوط کننده باشد ، بسیار مفید و تاثیرگذار خواهد شد . بخش های اصلی دستگاه زغال فشرده عبارتند از :

تغذیه واحد ها

قسمت بندی واحد ها

سیستم کنترل هوشمند

سنسور الکترونیکی

 

مخلوط کن دو پره ایی

ماشین زغال فشرده در خط تولید زغال فشرده به عنوان یک مخلوط کننده عمل می کند . این دستگاه براحتی می تواند زغال چوب را آسیاب کند و سپس آن را با آب و مواد چسبناک دیگر ترکیب کند . در انتها مواد ترکیب شده به طور اتوماتیک از دستگاه تولید زغال فشرده خارج خواهد شد .

فشرده سازی زغال فشرده

معمولا فشرده سازی زغال فشرده دو مرتبه با قدرت بالا اعمال می شود . ماشین آلاتی که در خط تولید زغال  به کار گرفته می شوند باید از قدرت لازم برای فرآیند تولید برخوردار باشند .