انواع دستگاه زغال ساز

انواع دستگاه زغال ساز

دستگاه زغال ساز یک دستگاه مکانیکی می باشد که با استفاده از مراحلی خاص چوب را تبدیل به زغال قابل اشتعال می کند. دستگاه زغال ساز طی فرآیندی با استفاده از ماشین آلاتی خاک اره را به موادی به قطر ۵ میلی متر می رساند و سپس رطوبت آن را به اندازه مورد نیاز کاهش می دهند، و با استفاده از دستگاه بریکت مواد را شکل می دهد و سپس برای مرحله کربن سازی درون کوره  قرار داده می شود.

با توجه به مصرف بسیار بالای زغال و درخواست زیادی که برای این محصول وجود دارد، شرایطی ایجاد شده است تا تولید کنندگان زغال بتوانند وضعیت بازار مناسبی را برای خود داشته باشند. همچنین هزینه راه اندازی کارگاه تولید زغال با توجه به سود و بازخورد بالای آن بسیار مناسب می باشد. خرید دستگاه کوره زغال نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از انواع محصولات و میزان بازدهی و بازخورد محصول و همچنین سرعت خط تولید و میزان سود و شرایط آب و هوایی دارد به همین جهت نیاز به یک مشاوره جهت خرید کاری ضروری می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش انواع دستگاه های زغال ساز به وب سایت کومیر ماشین مراجعه کنید.

دستگاه زغال ساز ، طرح ها و مدل های مختلفی دارد اما عمدتا بر اساس نوع محصول خروجی و محصولی که تولید می کنند از همدیگر تفکیک می شوند به همین جهت اگر قصد خرید این نوع از دستگاه ها را دارید حتما قبل از خرید با توجه به شرایطی که هست و نوع محصول خروجی که لازم دارید انتخاب خود را انجام دهید. برای این کار می توانید از مشاوران کومیر ماشین کمک بگیرید. مثلا اگر شما به دنبال راه اندازی یک کارگاه جهت تولید زغال کباب هستید باید از دستگاه های مخصوصی که فقط زغال کباب تولید می کنند استفاده بکنید.

انواع مدل های دستگاه های زغال ساز

    دستگاه پرس گردشی

    کوره زغال ۶ جداره

    کوره زغال همرفتی

    کوره زغال جی پلاس

    کوره جداره ای (کبابی)

دستگاه پرس گردشی کوره سازان یک نوع دستگاه زغال ساز پر قدرت با توانایی بالاست که قدرت تولید ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلو زغال را در تایمی محدود دارد،این دستگاه از خاک زغال قلیان مجددا زغال تولید می کند،یکی از قابلیت های مورد توجه این دستگاه زغال ساز تنوع بالا در تولید انواع زغال به در اشکال مختلف هندسی است.این دستگاه کاملا بدون دود و بو و…است و شما قبل از خرید می توانید محصول آن را تست کنید،علاوه بر آن اصطحکاک بسیار پایین دستگاه یکی دیگر از موارد قابل توجه است که می توان به آن اشاره کرد.

تغذیه کننده اتوماتیک دستگاه زغال ساز

دستگاه تغذیه کننده مخصوص تغذیه اتوماتیک دستگاه زغال ساز است و این کار را به صورت کاملا خودکار انجام می دهد. طراحی این دستگاه تغذیه کننده بسیار عالی انجام شده و جوری طراحی شده بتواند در جاهای با فضای کم نیز قابل استفاده باشد و فضای کمی را اشغال می کند.

این دستگاه تغذیه کننده اتوماتیک از بخش های اصلی مختلفی تشکیل شده است که شامل : تغذیه کننده واحدها،بخش بندی واحدها،سیستم کنترل هوشمند و همچنین این دستگاه از سنسوری هوشمند استفاده می کند که درستی تنظیمات مختلف دستگاه را می سنجد.

در خط تولید زغال فشرده این دستگاه کاربرد زیادی دارد و زمانی که خط تولید زغال به دو تا از دستگاه های مخلوط کننده مجهز باشد بسیار تاثیر گذار و موثر است.

 دستگاه مخلوط کننده دوپره ای

در خط تولید زغال نیز ماشین زغال ساز به عنوان مخلوط کننده مواد اولیه زغال فشرده استفاده می شود. این دستگاه قابلیت این را دارد که با آسیاب کردن و مخلوط کردن زغال چوب به همراه آب و مواد چسبنده،این مواد را به صورت آماده شده از دستگاه خارج کند.

دستگاه تولید زغال

پس از پخت چوب ها در کوره وارد دستگاه تولید زغال می شوند. این وسیله نقطه مشترک در خط تولید زغال و دستگاه های آن به شمار می رود.

دستگاه پرس گردشی

برای اینکه زغال های مرغوب و مناسبی داشته باشید و بتوانید در سایر صنایع پرکاربرد زغال نامی برای خود دست و پا کنید، باید کیفیت زغال تولیدی خود را افزایش دهید. در این شرایط با استفاده از دستگاه پرس زغال می توانید زغال های تحت فشار و خوبی را به بازار ارائه کنید.

دستگاه کوره صنعتی تولید زغال

دستگاه کوره صنعتی تولید زغال انواع مختلفی دارد.

کوره زغال کومپیند

کوره زغال تک منظوره

کوره زغال همرفتی

کوره زغال G+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید ؟
سلام ،
سوالی دارید در خدمتیم