اقدامات، مدارک و دستگاه های لازم برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده

زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با استفاده از خاک اره ساخته می‌شود. تولید زغال فشرده چند سالی است که طرفداران زیادی پیدا کرده و توانسته سودآوری مناسبی را به ارمغان بیاورد. در فرآیند خط تولید زغال فشرده مواد اولیه بازیافتی (خاک اره، پودر زغال و پوست گردو) را به‌وسیله حرارت و فشار به شکل قالب درمی‌آورند و با قرار دادن این قالب‌ها در کوره به زغال فشرده تبدیل می‌کنند.

ویژگی های مثبت خط تولید زغال فشرده

از ویژگی‌های مثبت برای پرداختن به این کسب ‌و کار می‌توان به مواردی همچون عمر این زغال اشاره کرد که تا چهار برابر بیشتر از زغال چوب است. همچنین حرارت ایجاد شده از آن تا 3 برابر بيشتر می‌باشد، بو و دود آن بسيار کمتر از زغال چوب است، حمل و نقل آن آسان است و فضاي کمتری را اشغال می‌کند، درصد سوددهی بالای این طرح و از همه مهم‌تر کمک به حفظ محیط زیست از مهم‌ترین مزیت‌های این کسب و کار می‌باشند.

همانطور که می دانید خط تولید زغال فشرده یک صنعت جدید و نوپا می باشد که مورد توجه بسیاری قرارگرفته است. از این رو برای تولید باید شرایط و تجهیزاتی آماده باشد تا کارگاه  راه اندازی شود. قبل از هر کاری باید مجوز کارگاه تولید زغال فشرده گرفته شود.

اولین گام  راه اندازی خط تولید زغال فشرده

اولین گام در راه اندازی هر کسب و کار، اطلاع از نیازهای اولیه آن و دسترسی به منابع اولیه است؛ اطلاعاتی که می تواند از همان ابتدای کار شما را در تصمیم گیری های بعدی راهنمایی کند. گروه صنعتی کومیر ماشین با چندین سال سابقه درخشان در راه اندازی خط تولید زغال فشرده با طیف عظیمی از مشتریان نامی آشنا و درخشان در این زمینه می باشد که در کمترین زمان ممکن و با کمترین سرمایه می توانید خط تولید زغال دلخواه خود را با سوددهی فراوان و امکان پرداخت قسطی داشته باشید.

این راهنمایی ها که افراد می توانند هزینه های جاری، سرمایه اولیه، سرمایه در گردش ودیگر محاسبات لازم جهت نیازهای مالی پروژه را پیش بینی و تامین نمایند بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

خط تولید زغال فشرده شامل چه دستگاه هایی می‌باشد؟

آسیاب

برای خرد کردن پوست گردو، خاک زغال و ضایعات تولید شده در خط تولید و استفاده مجدد به عنوان مواد اولیه.

سرند

برای غربالگری (الک کردن) مواد اولیه و تنظیم حجم ورود مواد اولیه به سیستم خشک کن.

سیستم خشک کن

سیستم خشک کن خود شامل 4 بخش می‌شود و برای کاهش رطوبت مواد اولیه حضورش در خط  تولید الزامیست. این 4 بخش عبارتند از :

    مشعل دمنده

    مسیر خشک کن( لوله های سینوسی یا لوله دوار)

    مکنده توربینی

    سیکلون گریز از مرکز

اکسترودر

دستگاه اکسترودر زغال بعنوان اصلی ترین دستگاه خط تولید می‌باشد که کار فشرده سازی مواد را انجام می‌دهد.

کوره

کوره صنعتی تولید زغال بخش نهایی خط تولید می‌باشد که در داخل کوره فرایند پخت زغال انجام می‌شود و وظیفه حساسی دارد.

بررسی موارد مهم فروش محصول

بررسی امکانات فروش برای محصول تولید شده در هر واحد جدید صنعتی می تواند عامل بسیار موثری در ارزیابی موقعیت اقتصادی و آینده این گونه واحدها باشد. در این ارتباط با در نظر گرفتن ویژگی های خاص هر صنعت، وضعیت تولیدات داخلی و میزان مصارف و نیازهای داخلی (بر مبنای انواع کاربرد محصول ) مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد و با تعیین میزان کمبود تولید داخلی محصول، باید سهم قابل کسب بازار برای واحدهای جدید ارزیابی گردد.

از سوی دیگر ویژگی های خاص هر صنعت، ممکن است امکانات ویژه ای را برای فروش و بازاریابی محصولات آن فراهم آورد که در هر مورد باید به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

درآمد و سود تولید زغال فشرده

میزان درآمد یا سود تولید کننده در تولید زغال فشرده چینی به میزان زیادی بستگی به مکان یا کارگاه ایجاد شده می باشد. چرا که اگر کارگاه یا سوله ایی که در آن تولیدات صورت می گیرد به صورت اجاره یا رهن باشد ماهیانه مقداری از سود حاصل شده بابت این هزینه ها کسر خواهد شد. اما اگر مکان یا کارگاه به صورت اجاره یا رهن نباشد شما به سود بسیاری زیادی خواهید رسید. گزینه های دیگری نیز برای افزایش سود دهی شما وجود خواهد داشت مثلاً تهیه مواد اولیه با کیفیت با هزینه مناسب تر یا اینکه در محل زندگی شما نیروی کاری دست مزد های مناسب تری دریافت می کنند.