فرآیند تولید زغال فشرده

فرآیند تولید زغال

فرآیند تولید زغال فشرده

در فرایند تبدیل خاک اره ( بی ارزش از نظر مادی ) به ذغال درجه یک ،بعد از فشرده شدن خاک اره توسط دستگاه اکسترودر و درامدن خاک اره به شکل بریکت (غالب خاص چهار ضلعی،شش ضلعی و…) در کوره قرار میگیرد.در این مرحله بریکت گرما را جذب نموده بصورتی که رطوبت خود را بصورت بخار اب (Steam/Vapor)از دست داده و خشک میگردد. مقادیر جزئی اب بریکت را ترک نموده و بریکت شروع به تجزیه شدن واز دست دادن برخی از ترکیبات مانند منو اکسید کربن ( CO) دی اکسید کربن ( CO2) نموده و گرما جذب میشود.در این زمان تجزیه اگزومیک در بریکت اغاز شده، گرما نمو یافته و تخریب خود بخود بطور پیوسته زیاد میشود.تخریب ساختار بریکت همچنان ادامه یافته،بخارات خروجی از ان مرکب از گازهای قابل احتراق مانند هیدروژن(H2) متان (CH4) و ..افزایش می یابد.این ارام سوزی نیاز به گرمادهی بعدی دارد تا بریکت به زغال تجاری با کیفیت خوب تبدیل شود.

برای اینکه چوب یا بریکت کومیر ماشین در ساخت کوره های صنعتی ازسیستم چند جداره بابت حفظ کامل دما داخل کوره و عایقبندی خاص و تکنولوژی PLC فول اتومات برای هر چه اسانتر شدن مرحله پخت چوب و بریکت استفاده نموده .
این موضوع باعث شده تا فرایند تبدیل بریکت وچوب به زغال در این کوره ها با سرعت و فشار بیشتر انجام شود.

افزودنیهایی که به خاک اره اضافه می شود شامل پوست گردو و خاکه زغال است .درصد ترکیب بصورت ۷۰ درصد خاک اره ،۲۰درصد پوست گردو و ۱۰درصد خاکه زغال است .

بریکت :

نام تجاری محصول فشرده شده توسط دستگاه فشرده ساز (اکسترودر) میباشد که به اشکال مختلف (چهار ضلعی،شش ضلعی و..) میتوان ان را تولید کرد.

دستگاه اکسترودر ( فشرده ساز) :

یکی از مهمترین دستگاهها در خط تولید زغال فشرده میباشد که روند پرس وغالبگیری مواد اولیه را بر عهده دارد،در این دستگاه به دلیل وجود اصطحلاک بالا از قطعاتضد سایش برای طول عمر آنها استفاده شده است. دستگاههای اکسترودر در حال حاضر در دو نوع بلبرینگی وگیربکسی موجود میباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *